• Türkçe English Arabic

Haddehaneler

Haddehaneler

Gücümüze güç katan yeni Haddehane yatırımımız, Ağustos 2014 tarihinde devreye girdi. 45 bin m2 kapalı alanda hizmet veren tesisimizin haddehane fırınını, yıllık 1.250.000 ton/yıl kapasiteyle çalışma gücünde. Fransız Five Stein firması tarafından dizayn edilen haddehane fırınımız, sıcak - soğuk şarj yapabilme özelliğine sahip; fırınımızın baca boyu ise yaklaşık 70 metre.

Günümüzün en yeni teknolojileri kullanılarak yapılan haddehanemiz, ağırlıklı olarak sıcak şarj ile çalıştırılacak. Yüksek hızlı, 45m/sn, 8-65 mm aralığında nervüllü inşaat demiri üretilecek yeni tesisimizde; farklı profil çeşitlerini de üretilebilmek için finish grubundaki tezgahlardan 3 tanesi convertible olarak ayarlanmış olup, hem yatay hem de dikey konumlu tezgah olarak kullanılmaktadır.

Paketleme ünitesi 18 metreye kadar çubukları bağlamaya uygun 2 üniteden oluşan tesisimizde, 5 adet İtalyan OMV marka bağlama makinesi mevcut. Su tesislerimiz ise su kaybını minimuma indirmek için kapalı devre havuzlar ve osmos ünitelerinden oluşmaktadır.

Haddehanemizin otomasyon sistemleri Alman Siemens firması tarafından üretilmiş olmakla birlikte, tüm elektrik motorları ve sürücü panoları Alman Siemens ve ABB firmalarından temin edilmiştir.