• Türkçe English Arabic

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

 OOSB’YE KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

BAŞTUĞ METALURJİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Yolbulan Baştuğ Metalurji tarafından Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yaptırılan Kreş ve Gündüz Bakımevi, OOSB’de bulunan tüm firma çalışanlarının çocuklarına ücretsiz olarak hizmet veriyor.

2014 yılı Haziran ayında açılışı yapılan Yolbulan Baştuğ Metalurji Kreş ve Gündüz Bakımevi’ne 0-6 yaş arası çocukları kabul ediliyor. Hafta içi 08.00 - 17.00 saatleri arasında hizmet veren Kreş ve Gündüz Bakımevi, gelen talepler doğrultusunda saat 17.00’dan sonra nöbetçi öğretmen desteği ile 18.00’a kadar hizmet vermeye devam ediyor ve dileyen ailelere servis imkanı sağlanıyor. KAN BAĞIŞIYLA CAN VERDİK

Kızılay Gezici Kan Toplama Aracı, 11 Eylül ve 24 Aralık 2014 günlerinde kan bağışı organizasyonu için fabrikamızı ziyaret etti. Başta yönetim kadrosu ve çalışanlarımız olmak üzere tüm Baştuğ Metalurji ailesinin büyük bir katılım gösterdiği kan bağışı etkinliğiyle, ihtiyaç sahibi hastalara kan verdik, can verdik, gelecek için umut olduk.

Baştuğ Metalurji ailesi olarak, bundan sonra da insanlarımıza faydalı olacak her türlü etkinliğin içinde olacak, ihtiyaç sahiplerine desteklerimizi sürdüreceğiz. BAŞTUĞ METALURJİ'NİN ÇELİK YÜREKLERİ HAYAT KURTARIYOR

Baştuğ Metalurji, “Kan veriyorum can veriyorum” sloganıyla 2014 yılında başlattığı kan bağışı kampanyasına desteğini sürdürüyor. Her yıl düzenli olarak sürdürülen kan bağışının sonuncusu 10 Ağustos 2016 tarihinde eğitim ve konferans salonunda gerçekleşirken, çalışanların kan bağışı kampanyasına ilgisi herkesi sevindirdi.

Kan bağışı kampanyası katılan Baştuğ Metalurji İnsan Kaynakları Şefi Alper Kürşat Kından, “Tesislerimizin imkan ve şartları elverdiği sürece üzerimize düşen; duyarlılık yaratma, farkındalık ve bilinçlendirme, toplum hassasiyetleri gibi sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi sürdüreceğiz.” diyerek duygularını dile getirdi.

  

 EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRÜYOR, SÜRMEYE DEVAM EDECEK

Osmaniye’nin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı vermeye devam eden, sağladığı istihdamı her geçen gün artıran Baştuğ Metalurji, eğitim alanındaki desteğini sürdürüyor.

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi (OOSB) içerisinde inşası devam eden Yolbulan Baştuğ Meslek Lisesi, kentin ve bölge insanının eğitimine önemli katkı sağlamayı hedefliyor. Sadece demir çelik sektörüne değil, tüm iş kolları için hazır ve nitelikli eleman yetiştirmesi hedefiyle yapımına başlanan Yolbulan Baştuğ Meslek Lisesi’nin 2015-2016 eğitim öğretim yılında açılması planlanıyor.